Школска 2018/2019. година

Elfelejtett játékok és ügyességek

A kevepallósi (plosici) Helyi Önkormányzat a Đura Filipović Általános Iskolával karöltve 2018. szeptember 22-én megszervezte a már hagyományossá vált Elfelejtett játékok és ügyességek nevű rendezvényt az iskola udvarában. Iskolánk tanulói tizenhárom fős csapata két tanár kíséretében jelent meg a színhelyen. A régi játékokat nem csak kipróbálhatták a jelenlevők, hanem versenyezni is tudtak. Tanulóink a kukorica kézi morzsolásában és a parittyázásban vetélkedtek. Parittyázó bajnokaink Báder Teodor és Gyuris Zsolt tanár díjakkal tértek haza. A „tápkázás”, „kerékhajtás”, „cserepezés”, „piculázás”, „kártyapörgetés”, „klikkerezés” mellett zsíros kenyeret és főtt kukoricát fogyaszthattak a jelenlevők. Különös élmény volt a gyerekeknek az utazás is, hiszen a csapatnak több mint a fele kerékpárral utazott el a szomszédos faluba.

 

k IMG 6129

  Szatmári Mihály

Nyomtatás