Школска 2018/2019. година

Mit tudsz Torontál vármegyéről

A hagyományos Mit tudsz Torontál vármegyéről nevű történelemi versenyt 2018. november 24-én megszervezték az ürményházi Ifjúsági Klub és a Vajdasága Magyar Pedagógusok Egyesülete. A verseny színhelye a falusi községháza esküvői terme volt. Iskolánk tanulói két csapattal neveztek be a versenyre. Keve király csapatának tagjai Bíró Leona, Báder Teodor és Katona Viktor voltak. A másik csapatunk az Al-dunai lányok nevet viselte, tagja pedig Gyuris Mária, Györfi Viktórija és Sebestyén Sztefáni voltak. A nyolc benevezett csapat hétféle tudásfelmérő vizsgán kellett bemutassa felkészültségét. Nem csak a feladatlapokat kellett helyesen kitölteniük, hanem rajzolniuk is kellett, majd azt is meg kellett fejtsék, hogyan tudtak volna otthonról a verseny helyszínére vízi úton eljutni. A szervezők érdekességként faluismereti szórakozást is szerveztek a gyerekeknek. A csapatok térképeket kaptak, amely szerint a falut bejárva artézi kútból vizet kellett hozzanak. A rendezvény közös ebéddel és társalgással zárult, melyet a falusi vadász egyesület épületében szerveztek meg. Csapataink közül a Keve király csapat bizonyult felkészültebbnek, a harmadik helyezést érte el. De mindenki győztesként tért haza, mert a vetélkedő lényege az ismerkedés, a szórakozás és a társalgás volt, melyben tanulóink kitűnően teljesítettek.

TOIMG 7016

TOIMG 7018

Szatmári Mihály

                                                                                                                                                                

                                                                                     


Nyomtatás