Школска 2018/2019. година

Szent Száva napja

A tanítás után iskolánk tanulói az iskola előcsarnokában összegyűlve emlékeztek meg Szent Száva életéről. A műsor rövid beszámolóval kezdődott Szent Száva jelentőségéről. Dobó Anita, 8. osztályos tanulónk,  bevezetőszavai után nyelvi játékok következtek ahol a tanulók szerb nyelvtudásukat tudták bemutatni. Így a legkisebbek memóriajátékokban, az idősebbek asszociációs játékokban, a legidősebb társaik pedig betű és szójátékokban vehettek részt. A műsor első része Nedeljko Popadić „Molitva” című szavalatával és Szent Száva himnuszának dallamával fejeződött, miután a jelenlevőket a székelykevei plébános atya is üdvözölte. Amíg plébános atya iskolánkat szentelte, a tanulók a hitoktatáson tanult dalokkal tették ünnepélyesebbé ezt a napot.

IMG 7740S                                                                

Vulin Tímea


Nyomtatás