Школска 2018/2019. година

Дечија недеља

Традиционална манифестација Дечија недеља у 2018/2019. школској години обележена је под слоганом „Моје је право да живим срећно и здраво – за одрастање без насиља“. Поводом овог догађаја од 1. до 5. октобра у нашој школи свакодневно су организоване активности у којима су учествовали сви ученици, како нижих тако и виших разреда.

Понедељак, 1. октобар:

-    Ученици нижих разреда посетили су сеоску библиотеку.

-    Ђаци првог разреда , у оквиру свечаног програма који су припремили њихови старији другари, примљени су у Дечији савез.

-    Ученици виших разреда уживали су у позоришној представи  „Зато што те се плашим“ у просторијама Центра за културу у Ковину.

Уторак, 2. октобар:

-    Ученици наше школе посетили су локалну Етно-кућу.

-    У Ковину су одржане Олимпијске игре.

Среда, 3. октобар:

-    Спортски догађај под називом „Трка за срећније детињство“ одржан је у Ковину. Сваки разред наше школе представљало је по двоје ученика.

-    Ученици нижих разреда цртали су по асфалту испред школе.

-    Ученици виших разреда организовали су одбојкашки турнир.

Четвртак, 4. октобар:

-    На свечаном отварању новог спортског центра у Ковину неколико ученика је представљало и нашу школу.

-    У школи је организован спортски дан под називом „Игре без граница“. У игре су се укључили сви ученици наше школе.

Петак, 5. октобар:

-    У школској библиотеци одржан је угледни час „У свету бајки“ за ученике нижих разреда.

-    У холу школе ученици виших разреда одржали су интерактивну радионицу са темом вршњачког насиља.

-    Поподневни часови били су намењени забави, наиме ученици осмог разреда организовали су журку под називом „Графитипартy“.

Терез Рекалија Пало
Превод: Тимеа Вулин